اکسپرس انتری کرونا

اکسپرس انتری کانادا در دوران شیوع کرونا

از اوایل سال ۲۰۲۰ و با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، بسیاری از کشورها سفارت‌های خود را به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل در آوردند و به طور کلی روند صدور انواع ویزا در بیشتر کشورها با مشکلاتی مواجه شد. کانادا هم از این قضیه مستثنی نبود و پس از شیوع کرونا در این کشور، دچار مشکلاتی شد که روی مهاجرت کار و دانشجویی، اکسپرس انتری و به طور کلی روند صدور ویزا تاثیرگذار بود. در این پست به برخی از سوالات رایج شما در خصوص نحوه تاثیر پندمی کرونا روی پروسه اکسپرس انتری کانادا پاسخ داده‌ایم.

کرونا اکسپرس انتری کانادا

همه‌گیری ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای کانادا چه تاثیری روی روند اکسپرس انتری داشته است؟

ویروس کووید-۱۹ تبدیل به یک معضل فراگیر جهانی شده و دولت کانادا اقدامات بسیار جدی در راستای کاهش گسترش این ویروس در کشور انجام داده است. اعمال محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا، موجب ایجاد تغییراتی در روند جذب مهاجر از سوی دولت کانادا شده است. در ادامه این تاثیرات را مرور خواهیم کرد.

آیا کانادا با وجود ویروس کرونا همچنان دعوتنامه‌های اکسپرس انتری صادر می‌کند؟

بله، دعوتنامه‌های مربوط به برنامه اکسپرس انتری همچنان توسط دولت کانادا انجام می‌شود. در اوایل دوران شیوع این ویروس، بین ماه‌های مارس و ژوئن ۲۰۲۰، راندهای اکسپرس انتری به کاندیداهای برنامه‌ی تجربه کانادایی(CEC) و افرادی که نامزدی استانی داشتند محدود شده بود، اما بعد از ماه ژوئن، اکسپرس انتری به روال عادی خود بازگشته و تمام برنامه‌های آن همانند سابق اجرا می‌شوند.

 

آیا کانادا در زمان شیوع کووید-۱۹ فرآیند درخواست‌های ویزای اکسپرس انتری را پردازش می‌کند؟

بله. دولت کانادا همچنان درخواست‌های ویزای مربوط به برنامه اکسپرس انتری را پردازش می‌کند، اما امکان تاخیر در روند پردازش وجود دارد.

اگر کسی دعوتنامه دریافت کرده باشد، اما به دلیل شیوع کرونا امکان جمع‌آوری مدارک لازم برای درخواست ویزا را نداشته باشد، باید چکار کند؟

خبر خوب برای این دسته از افراد این است که سازمان مهاجرت کانادا اعلام کرده که در زمان شیوع کووید-۱۹ درخواست‌هایی را که دارای نقص مدارک هستند رد نخواهد کرد.

اگر مهلت شما برای ثبت درخواست اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری رو به اتمام است و هنوز برخی از مدارک لازم را در دست ندارید، می‌توانید درخواستتان را ثبت کنید، اما حتما باید یک نامه به درخواستتان ضمیمه کنید که در آن توضیح دهید چه مدارکی را هنوز در اختیار ندارید و چرا فعلا قادر به تهیه‌ی آن‌ها نیستید. سازمان مهاجرت کانادا در این صورت به شما یک فرصت ۹۰ روزه برای تکمیل مدارک خواهد داد.

اگر کسی از طریق برنامه اکسپرس انتری موفق به کسب اقامت دائم کانادا شده باشد، آیا می‌تواند در شرایط همه‌گیری کووید-۱۹ به کانادا برود تا اقامت دائمش فعال شود؟

در حال حاضر افرادی که در ایران اقامت دارند، تنها در صورتی می‌توانند با داشتن مجوز اقامت دائم کانادا به این کشور نقل مکان کنند که این شرایط را داشته باشند: اگر مجوز اقامت دائم قبل از تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۰ صادر شده باشد و متقاضی قصد اقامت و ماندن در کانادا را داشته باشد.

افرادی که ساکن آمریکا هستند و مجوز اقامت دائم کانادا را کسب کرده باشند، فارغ از تاریخ صدور مجوز، به شرط اقامت و ماندن در کانادا می‌توانند به این کشور نقل مکان کنند.

آیا کووید-۱۹ روی حداقل امتیاز لازم برای قبولی در اکسپرس انتری تاثیر داشته است؟

پاسخی قطعی برای این سوال وجود ندارد، اما از آن‌جا که فاصلهی بین راندهای اکسپرس انتری بیشتر شده است، به نظر می‌رسد که افراد بیشتری متقاضی دریافت اقامت کانادا از طریق این برنامه می‌شوند و همچنین شرکت‌کنندگان زمان بیشتری برای ارتقای امتیاز خود در اختیار دارند. در نتیجه به طور کلی رقابت اندکی شدیدتر شده و متقاضیان باید برای قبول شدن در راند‌های بعدی امتیاز بیشتری کسب کنند. در آخرین راند برگزار شده در ۵ نووامبر ۲۰۲۰، کمترین امتیاز برای قبولی در این برنامه ۴۷۸ بوده است.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *