مدرک زبان انگلیسی دولینگو

همه چیز درباره مدرک زبان دولینگو

آزمون زبان دولینگو از جدیدترین آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی در سطح جهان است. این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود و هر کس با کامپیوتر خود در خانه می‌تواند در آن شرکت کند. این آزمون تنها یک ساعت طول می‌کشد و نتیجه آن پس از چهل و هشت ساعت اعلام می‌شود.

چرا دولینگو؟

آزمون دولینگو به صرفه است، نتیجه‌اش سریع مشخص می‌شود و دسترسی به آن راحت است.

در زمانه‌ی همه‌گیریِ ویروس کرونا، نیاز به آزمون‌های آنلاین بیشتر احساس می‌شود. همه مراحل آزمون دولینگو از ثبت‌نام تا اعلام نتیجه به راحتی از طریق وب‌سایت دولینگو صورت می‌گیرد و نیازی به حضور فیزیکی در محل آزمون نیست.

این آزمون بیشتر برای پذیرش در دوره لیسانس دانشگاه‌های امریکا استفاده می‌شد اما روز به روز تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعتبار دولینگو را تأیید می‌کنند. هم‌اکنون بیش از ۲۰۰۰ مؤسسه آموزشی در جهان، مدرک دولینگو را معتبر می‌دانند. برای حصول اطمینان از اینکه موسسه آموزش مد نظر شما این مدرک را قبول می‌کند یا نه، به وب‌سایت آزمون دولینگو مراجعه کنید.

برای ارسال نمره این آزمون به دانشگاه‌ها نیاز به پرداخت هزینه نیست و این کار به صورت رایگان انجام می‌شود. این در حالی است که برای ارسال نمره آزمون‌های معتبری مانند تافل و آیلتس باید ۲۰ دلار پرداخت کنید.

مدرک دولینگو چقدر اعتبار دارد

نحوه شرکت در آزمون

هر زمان و در هر موقعیتی می‌توانید در آزمون دولینگو شرکت کنید. تنها کافیست قوانین آزمون را رعایت کنید و همراه با لپتاپ یا کامپیوتر، تجهیزات مختصری را در اختیار داشته باشید. هنگام برگزاری آزمون شخص دیگری نباید داخل اتاق شما باشد. همچنین حق ندارید هنگام آزمون درون کامپیوتر خود بچرخید و همواره صفحه آزمون باید روی مانیتور نمایش داده شود.

ویژگی‌های خاص آزمون زبان دولینگو

-مدت زمان آزمون یک ساعت است و تنها ۴۸ ساعت بعد نمره شما اعلام می‌شود.

-آزمون زبان دولینگو توسط بیش از ۲۰۰۰ مؤسسه آموزشی در سراسر جهان پذیرفته می‌شود.

-هزینه آزمون ۴۹ دلار و بسیار پایین‌تر از دیگر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است.

-ارسال نمره آزمون زبان دولینگو به مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها رایگان است.

-برای ثبت‌نام در این آزمون، تصویر پاسپورت یا گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی ملی نیاز است.

جزئیات آزمون

آزمون دولینگو از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول که چهل و پنج دقیقه است شامل سوالات متنوعی است که هر چهار مهارت شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بخش دوم یک مصاحبه ویدئویی ۱۰ دقیقه‌ای است که پاسخ‌های شما به سوالات متعدد را ثبت می‌کند.

سوالات بخش اول آزمون، انطباقی است. به این معنی که پاسخ درست به هر سوال، باعث می‌شود سوال بعدی دشوارتر انتخاب شود و پاسخ اشتباه، سوال بعدی را ساده‌تر می‌کند.

نمره آزمون از ۱۰ تا ۱۶۰ تغییر می‌کند. این آزمون مدعی ارزیابی هر چهار مهارت شرکت کننده است. نمره قابل قبول از آزمون دولینگو برای اکثر دانشگاه‌ها ۱۲۰ است.

هر متقاضی حداکثر دو بار در ماه می‌تواند در آزمون دولینگو شرکت کند. در صورت بروز شکل فنی هنگام آزمون، فرصت دو بار شرکت در ماه به شما بازگردانده می‌شود.

مدت اعتبار مدرک دو سال است.

شرایط آزمون دولینگو

مدارک و تجهیزات موردنیاز

-پاسپورت، گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی ملی

-یک کامپیوتر

-اتاق با نور مناسب

-اتصال به اینترنت با سرعت قابل قبول

-استفاده از یک مرورگر معتبر مانند کروم یا اوپرا

-میکروفون

-دوربین

-اسپیکر

تفاوت آزمون زبان دولینگو با تافل و آیلتس

محتوای آزمون دولینگو در مقایسه با دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی مختصر است. شما در این آزمون متون طولانی مشاهده نخواهید کرد.

در حالی که در آزمون تافل مهارت‌های شنیدن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن در بخش‌های مختلف مورد سوال قرار می‌گیرد، این آزمون همه‌ی مهارت‌ها را در یک بخش مورد سنجش قرار می‌دهد. یعنی اگر سوالی مهارت خواندن شما را بررسی می‌کند، سوال بعدی ممکن است مهارت شنیدن شما را به چالش بکشد.

سوالات آزمون انطباقی است. یعنی درجه سختی هر سوال به پاسخ‌های قبلی شما وابسته است. در حالی که سوالات آزمون‌های تافل و آیلتس از قبل طراحی شده و انطباقی نیستند.

آزمون دولینگو روی لحن و آهنگ ادای جمله هنگام صحبت کردن و دانش شما در استفاده از اصطلاحات تأکید دارد.

مقایسه نمره آزمون دولینگو با تافل و آیلتس

بازه نمرات آزمون دولینگو با تافل و آیلتس متفاوت است. کسب نمره ۱۲۰ از این آزمون معادل نمره ۱۰۰ تافل و ۷ آیلتس است. در جدول زیر مقایسه دقیق‌تری بین نمره‌های این سه آزمون صورت گرفته است:

دولینگو – Doulingo تافل – TOEFL آیلتس – IELTS
۱۰ – ۵۰ ۰ – ۱۹ ۱.۵ – ۳.۵
۵۰ – ۷۵ ۲۰ – ۴۹ ۳.۵ – ۴.۵
۷۵ – ۱۰۰ ۵۰ – ۷۹ ۴.۵ – ۶
۱۰۰ – ۱۱۰ ۸۰ – ۹۱ ۶ – ۶.۵
۱۱۰ – ۱۲۰ ۹۲ – ۱۰۲ ۶.۵ – ۷
۱۲۰ – ۱۴۰ ۹۳ – ۱۱۸ ۷ – ۸
۱۴۰ – ۱۵۰ ۱۱۹ ۸ – ۸.۵
۱۵۰ – ۱۶۰ ۱۲۰ ۸.۵ – ۹

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.