ویزای-استارتاپ-کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا به کارآفرینان مهاجر کمک می‌کند تا کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند. این ویزا به خارجی‌های صاحب کسب و کار و خانواده هایشان اجازه می‌دهد برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. نکته مهم اینکه، این افراد در فرآیند دریافت اقامت دائم، واجد شرایط اجازه کار موقت نیز هستند. آنها می‌توانند به کانادا سفر کنند و پایه‌های کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

این ویزا ابتدا در سال ۲۰۱۳ به صورت آزمایشی آغاز شد و در سال ۲۰۱۷ به یک برنامه دائمی برای مهاجرت کارآفرینان تبدیل شد.

استارتاپ-کانادا

 

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا مناسب کارآفرینانی است که یک کسب و کار فعال و آماده سرمایه‌گذاری دارند. این سرمایه گذاری توسط سازمان‌های مشخصی در کانادا انجام می‌شود. متقاضی دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید پیش از اقدام از یکی از این سازمان‌های سرمایه‌گذاری تعهدنامه دریافت کرده باشد.

برای دریافت این ویزا، متقاضی باید چهار ویژگی زیر را داشته باشد:

  1. کسب و کار واجد شرایط

کسب و کار مورد نظر متقاضی باید در کانادا تعریف شده و مجاز باشد.

متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد حق رأی شرکت خود را در اختیار داشته باشد در حالی که هیچ شخص دیگری ۵۰ درصد یا بیشتر از حق رأی را در اختیار ندارد.

حداکثر ۵ نفر می‌توانند از یک کسب و کار مشخص برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا استفاده کنند.

  1. تعهدنامه از سازمان‌های تعیین شده

متقاضی پیش از درخواست ویزا باید از یکی از سازمانهای سرمایه گذاری در کانادا تعهد بگیرد که در کسب و کار متقاضی سرمایه گذاری خواهد کرد.

سازمان های سرمایه گذاری در کانادا به سه دسته تقسیم می‌شوند:

۱-سازمان‌های گروه سرمایه گذاری اَنجل (angel) حداقل ۷۵۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری می‌کنند. متقاضی می‌تواند با بیش از یک سازمان مرتبط با اَنجل به توافق برسد.

۲-گروه سرمایه گذاری ریسک یا ونچر (venture) حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا به کسب و کار شما تخصیص می‌دهند. امکان همکاری با بیش از یک سازمان ونچر نیز وجود دارد.

۳-گروه اینکیوباتور (incubator) تعهد می‌دهد شما را در یکی از برنامه‌های خود بپذیرد. این گروه نیازی به ارائه تعهدنامه سرمایه گذاری مالی ندارد.

متقاضیان باید با مکاتبه با سازمان‌های فوق، سرمایه گذار مناسب خود را پیدا کنند. تعهدنامه دریافتی تا ۶ ماه اعتبار دارد.

  1. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

 متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ باید در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی مدرک گرفته باشند. طبق سیستم سطح‌بندی زبان در کانادا، نمره زبان متقاضی باید CLB 5 و یا بالاتر باشد. برای زبان انگلیسی آزمون‌های آیلتس و CELPIP و در مورد زبان فرانسوی آزمون‌های TEF و TCF پذیرفته می‌شوند.

  1. تمکن مالی

متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید نشان دهند توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده شان را در کانادا دارند. به این منظور هنگام درخواست ویزا مدرک تمکن مالی نیز باید تحویل سفارت داده شود. میزان تمکن مالی برای متقاضی اصلی ۱۲۹۶۰ دلار کانادا است. با اضافه شدن هر یک از اعضای خانواده به ویزا، حدود ۳۴۰۰ دلار کانادا به حداقل تمکن مالی اضافه می‌شود.

ویزای-استارتاپ

نحوه درخواست ویزای استارتاپ

ارسال مدارک برای ویزای استارتاپ به صورت کاغذی انجام می‌شود. برای مطالعه بیشتر درباره نحوه ارسال مدارک به وبسایت سازمان مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا غیر از تعهدنامه سازمان سرمایه‌گذاری و نامه تمکن مالی و مدرک زبان، مدارک پزشکی و سوء سابقه متقاضی و اعضای خانواده را نیز شامل می‌شود.

هزینه درخواست ویزا برای متقاضی اصلی ۱۵۷۵ دلار کانادا است. متقاضی همچنین باید ۵۰۰ دلار هزینه اقامت دائم را بپردازد. هزینه ویزای همسر ۸۲۵  دلار کانادا است به اضافه ۵۰۰ دلار هزینه اقامت دائم. هزینه ویزای هر یک از فرزندان ۲۲۵ دلار است.

 

بررسی درخواست ویزا معمولا ۱۲ تا ۱۶ ماه طول می‌کشد. اما توجه داشته باشید که در طول این پروسه می‎‌توانید برای اجازه کار موقت کانادا نیز اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.