هشت داتشگاه برتر استرالیا

برترین دانشگاه‌های استرالیا

گروه هشت (Group of Eight) یا به اختصار Go8 مجموعه­‌ای از ۸ دانشگاه استرالیاست که در سال ۱۹۹۹ تصمیم به همکاری و مشارکت با هدف ارتقای کیفیت ارائه خدمات تحصیلات عالی و پرورش محققان و فارغ‌­التحصیلان نخبه گرفتند. در حال حاضر این ۸ دانشگاه در صدر برترین دانشگاه‌­های استرالیا هستند و ۷ دانشگاه از این مجموعه جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می­روند. در ادامه به طور مختصر این ۸ دانشگاه و رتبه جهانی هریک طبق رده­‌بندی معتبر Times Higher Education معرفی خواهند شد.

 1. دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

این دانشگاه که در سال ۱۸۵۳ تاسیس شده است، در سال ۲۰۲۰ و برای چندمین سال متمادی، به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا و ۳۲مین دانشگاه برتر جهان شناخته شد. بیش از ۵۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه ملبورن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در حوزه­‌های مدیکال و حقوقی شهرت جهانی دارد.

دانشگاه ملبورن

 1. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

این دانشگاه که در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا قرار دارد، تنها دانشگاه ملی عضو Go8 است. طبق آخرین رده­‌بندی در سال ۲۰۱۹، این دانشگاه در رده دوم برترین دانشگاه‌های استرالیا و ۵۰م جهان قرار دارد و بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشگاه ملی استرالیا

 1. دانشگاه سیدنی (University of Sydney)

قدیمی­‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه استرالیا با قدمتی ۱۷۰ ساله و بیش از ۶۱۰۰۰ دانشجو. این دانشگاه در رده سوم برترین دانشگاه‌­های استرالیا و ۶۰م جهان قرار دارد. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌­های این دانشگاه، نرخ بالای جذب فارغ­‌التحصیلان آن به بازار کار است که در رده‌­بندی جهانی در رتبه پنجم جهان است.

دانشگاه سیدنی

 1. دانشگاه کوئینزلند (The University of Queensland)

چهارمین دانشگاه برتر استرالیا در شهر بریزبن قرار دارد و طبق آخرین رده‌­بندی، در رتبه ۶۶م برترین دانشگاه‌­های جهان است. این دانشگاه با قدمتی ۱۱۱ ساله بیش از ۵۲۰۰۰ دانشجو دارد و بیشتر شهرتش در رشته‌­های مهندسی و پزشکی است.

دانشگاه کوئینزلند

 1. دانشگاه نیو ساوث ولز (The University of New South Wales)

این دانشگاه که در شهر سیدنی قرار دارد، در رده پنجم برترین دانشگاه‌­های استرالیا و ۷۱م جهان است. در این دانشگاه هر دانشکده یک گروه مشاوره تخصصی دارد که اعضای آن، افراد پیشرو در صنعت و تجارت کشور هستند. همین امر باعث جذب بیشتر فارغ­‌التحصیلان این دانشگاه در پست‌­های تخصصی­شان می‌­شود.

دانشگاه نیو ساوث ولز

 1. دانشگاه مانَش (Monash University)

این دانشگاه که در شهر ملبورن قرار دارد، دانشگاه نسبتا جدیدی (تاسیس ۱۹۵۸) است و ششمین دانشگاه برتر استرالیا و ۷۵مین جهان است. دانشگاه مانش علاوه بر کمپِس اصلی که در ملبورن است، در چندین شهر دیگر جهان نیز با همکاری دانشگاه­‌های معتبر آن شهرها دانشجو می‌­پذیرد. تمرکز بیشتر مانش روی دانشجوهای کارشناسی است.

دانشگاه مانَش

 1. دانشگاه ادلاید (The University of Adelaide)

دانشگاه ادلاید در میان دانشگاه‌های استرالیا رده هفتم را دارد. در میان دانشگاه‌­های برتر جهان رتبه ۱۲۰م را در اختیار دارد. این دانشگاه که از لحاظ قدمت سومین دانشگاه قدیمی استرالیاست، بیش از ۲۷۰۰۰ دانشجو دارد. هزینه‌­های نسبتا پایین زندگی در ادلاید سبب می‌­شود این دانشگاه به مقصدی عالی برای دانشجویان بین‌­المللی تبدیل شود.

دانشگاه ادلاید

 1. دانشگاه استرالیای غربی (The University of Western Australia)

این دانشگاه که آخرین عضو گروه Go8 است در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده و در شهر پرث در غرب استرالیا واقع شده است. بیش از ۲۶۰۰۰ دانشجو دارد و دانشمندان مشهوری چون پروفسور بری مارشال، برنده جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ‌­التحصیل شده­‌اند. دانشجویان این دانشگاه به استعداد آکادمیک فوق­‌العاده مشهورند که ناشی از سخت‌­گیری دانشگاه در پذیرش است.

دانشگاه استرالیای غربی

3 پاسخ

تعقیب

 1. […] برای آن زبان بکند. به عنوان مثال از مدارک زبانی که در دانشگاه­‌های استرالیا قابل قبول هستند می­توان به موارد زیر اشاره […]

 2. […] برتر جهان، ۶ دانشگاه استرالیایی هستند. با اینکه مراکز تحصیل در استرالیا نسبت به دانشگاه­‌هایی چون آکسفورد انگلیس یا هاروارد […]

 3. […] و دانشجویانی است که موفق به اخذ پذیرش در یکی از مراکز تحصیلی استرالیا شده و قصد دارند برای مدتی در این کشور به تحصیل […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.