مدرک زبان لازم برای ویزای استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا سطح زبان انگلیسی متقاضیان ویزای این کشور را به پنج دسته تقسیم کرده است. این پنج دسته عبارتند از: ابتدایی (Functional)، کاری (Vocational)، قابل قبول (Competent)، خوب (Proficient)، عالی (Superior). این سطوح معادل نمره‌های مختلفی است که از آزمون‌های زبان مانند IELTS، TOEFL و PTE کسب می‌کنید.

ابتدایی (Functional):

سطح ابتدایی زبان انگلیسی از نظر سفارت استرالیا معادل نمره ۴.۵ آزمون آیلتس است. نمره ۳۲ از آزمون تافل، نمره ۳۰ آزمون پی تی ای و نمره ۱۴۷ آزمون کمبریج (CAE) نیز سطح ابتدایی تلقی می‌شوند.

این سطح معمولا مخصوص همراهان متقاضی اصلی ویزا است. همراه متقاضی در صورت برخورداری از سطح ابتدایی زبان نیازی به پرداخت شهریه اضافی ندارد.

متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و نیز متقاضیان ویزای تلنت برای پرهیز از پرداخت هزینه اضافی باید خود را به سطح زبان ابتدایی برسانند.

کاری (Vocational):

سطح کاری زبان انگلیسی مناسب متقاضیانی است که به قصد کار کردن به استرالیا مهاجرت می‌کنند. این سطح معادل نمره ۵ آزمون آیلتس است.

برای قرار گرفتن در این سطح، متقاضی باید در آزمون تافل حداقل نمره ۴ از بخش شنیداری (Listening) و خواندن (Reading) و حداقل نمره ۱۴ از بخش نوشتاری (Writing) و صحبت کردن (Speaking) کسب کرده باشد.

سطح کاری معادل حداقل نمره ۳۲ در آزمون پی تی ای است. در آزمون کمبریج حداقل نمره ۱۵۴ برای رسیدن به این سطح لازم است.

پنج سطح مختلف تسلط به زبان انگلیسی

قابل قبول (Competent):

هنگام محاسبه امتیاز برای ویزای مهارتی استرالیا، داشتن سطح قابل قبول زبان انگلیسی هیچ نمره‌ای در بر ندارد. ویزای مهارتی استرالیا شامل ویزای ۱۸۹، ویزای ۱۹۰، ویزای ۴۹۱ و ویزای ۴۹۴ است.

برای اکثر ویزاهای مهارتی، متقاضی باید حداقل از سطح قابل قبول زبان انگلیسی نیاز برخوردار باشد.

متقاضیان ویزای اقامت موقت فارغ‌التحصیلی یعنی زیرگروه ۴۸۵ نیز باید سطح قابل قبول زبان انگلیسی را داشته باشند.

حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس سطح قابل قبول تلقی می‌شود.

کسب حداقل نمره ۱۲ بخش شنیداری، ۱۳ از بخش خواندن، ۲۱ از بخش نوشتاری و ۱۸ برای بخش صحبت کردن در آزمون تافل، معادل سطح قابل قبول در نظر گرفته می‌شود.

نمره ۵۰ پی تی ای و ۱۶۹ کمبریج معادل سطح قابل قبول است.

خوب (Proficient):

هنگام محاسبه امتیاز برای ویزای مهارتی استرالیا، داشتن سطح خوب زبان انگلیسی ۱۰ امتیاز برای متقاضی به همراه دارد.

حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس معادل سطح خوب است.

کسب حداقل نمره ۲۴ بخش شنیداری، ۲۴ از بخش خواندن، ۲۷ از بخش نوشتاری و ۲۳ برای بخش صحبت کردن در آزمون تافل، معادل سطح خوب در نظر گرفته می‌شود.

نمره ۶۵ پی تی ای و ۱۸۵ کمبریج معادل سطح خوب است.

عالی (Superior):

هنگام محاسبه امتیاز برای ویزای مهارتی استرالیا، داشتن سطح عالی زبان انگلیسی ۲۰ امتیاز برای متقاضی به همراه دارد.

حداقل نمره ۸ در آزمون آیلتس معادل سطح عالی در نظر گرفته می‌شود.

کسب حداقل نمره ۲۸ بخش شنیداری، ۲۹ از بخش خواندن، ۳۰ از بخش نوشتاری و ۲۶ برای بخش صحبت کردن در آزمون تافل، سطح عالی تلقی می‌شود.

نمره ۷۹ پی تی ای و ۲۰۰ کمبریج معادل سطح عالی است.

لازم به ذکر است که شهروندان بریتانیا، ایالات متحده امریکا، کانادا، نیوزلند و جمهوری ایرلند برای چهار سطح اول زبان انگلیسی نیازی به ارائه مدارک ندارند. این افراد تنها برای قرار گرفتن در سطح عالی است که باید از آزمون‌های معتبر نمره مناسب را کسب کرده باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.