اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

وقتی فرزند شما برای تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کند، مسئله سرپرستی پیش می‌آید. این فرزند از دو طریق می‌تواند در کانادا تحت سرپرستی قرار گیرد. یکی از والدین خونی فرزند یا یک سرپرست قانونی همراه فرزند سفر ‌کند و یا یک خانواده واجد شرایط کانادایی وظیفه سرپرستی را به عهده بگیرند. در این مطلب با توضیح شرایط مهاجرت تحصیلی فرزندان، امکان اقامت والدین در کانادا را بررسی می‌کنیم.

چه فرزندانی نیاز به سرپرست دارند؟

برای تحصیل در مدارس کانادا، فرزند باید کم سن و سال شناخته شود. معمولا افراد زیر ۱۸ سال کم سن و سال شناخته می‌شوند اما در ایالت‌های خاصی از کانادا این سن ۱۹ سال تعریف شده است. حداکثر سن برای دریافت مجوز تحصیل در مدارس ایالت‌های آلبرتا، مانیتوبا، اونتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان ۱۸ سال است. در دیگر ایالت‌ها افراد زیر ۱۹ سال کم سن و سال محسوب می‌شوند.

در این میان، فرزندانی که زیر ۱۷ سال سن دارند، حتما باید سرپرست داشته باشند. البته ممکن است افسر سفارت یک فرد بین ۱۷ و ۱۸ سال را نیز نیازمند سرپرست تشخیص دهد.

سرپرست چه کسی است؟

سرپرستی فرزند زیر ۱۷ سالی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارد، از دو طریق می‌تواند صورت گیرد. اول اینکه فرزند همراه یکی از والدین خونی خود و یا یک سرپرست قانونی به کانادا بیاید. این سرپرست باید ثابت کند توانایی هزینه‌های زندگی خود و فرزند در طول تحصیل و شهریه مدرسه را دارد. تمکن مالی‌ای که در این شرایط باید ارائه شود، حدود ۵۰ هزار دلار کانادا است.

راه دوم انتخاب یک خانواده یا فرد کانادایی برای مراقبت از فرزند است. شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور در صورتی که واجد شرایط باشد، در ازای دریافت حقوق می‌تواند سرپرستی فرزند خارجی را بپذیرد. این حالت برای تقویت زبان انگلیسی فرزند و خو گرفتن سریع‌ترش با فرهنگ کانادا مناسب است.

البته امکان تحصیل در شبانه روزی نیز وجود دارد. این مدارس دارای خوابگاه بوده و وعده‌های غذایی و دیگر نیازهای دانش‌آموزان را نیز تأمین می‌کنند. در این شرایط نیازی به سرپرست وجود ندارد. مدارس شبانه روزی از مدارس معمولی گران‌تر هستند.

فرزندان زیر 17 سال

مهاجرت یکی از والدین با تحصیل فرزند

برای برخی از والدین، تحصیل فرزند در مدارس کانادا روش مناسبی برای مهاجرت است. به این ترتیب یک فرد متأهل در صورتی که فرزندی بین ۶ تا ۱۷ سال داشته باشد، می‌تواند بدون نیاز به مدرک زبان و با ویزای گاردین یعنی سرپرست، اقامت موقت کانادا را کسب کند. باید دقت کنیم که تنها یکی از والدین می‌تواند همراه فرزند سفر کند و این مورد مناسب زوج‌هایی که می‌خواهند با هم سفر کنند، نیست. البته سرپرست پس از ورود به کانادا می‌تواند مجوز تحصیل دریافت کرده و شرایط مهاجرت همسر خود را فراهم کند. زیرا در اکثر موارد همسر یک دانشجو می‌تواند همراه او به کانادا سفر کند. دانشجو شدن سرپرست دو مزیت بزرگ دیگر نیز دارد:

  1. باعث می‌شود تحصیل فرزند رایگان شود. طبق قانون فرزند دانشجویان کانادا می‌تواند به طور رایگان به مدرسه برود.
  2. سرپرست اجازه کار پاره‌وقت پیدا می‌کند. یک دانشجو در کانادا می‌تواند حداکثر بیست ساعت در هفته کار کند.

در هر صورت اولین گام برای مهاجرت تحصیلی فرزند و اقامت والدین، این است که از یک مدرسه کانادایی پذیرش دریافت شود.

 

مزایای تحصیل سرپرست

اخذ پذیرش از مدارس کانادا

مدارس دولتی و خصوصی در کانادا برای دانش‌آموزان خارجی شهریه دارند. این شهریه سالانه ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است. دانش‌آموزی که یکی از شرایط زیر را داشته باشد، نیازی به پرداخت شهریه ندارد:

  1. فرزندی که شهروند یا مقیم دائم کانادا است.
  2. فرزندی که حداقل یکی از والدینش شهروند یا مقیم دائم کانادا است.
  3. فرزندی که حداقل یکی از والدینش دارای مجوز تحصیل یا کار است.

شهریه مدارس شبانه‌ روزی معمولا بسیار بیشتر از مدارس معمولی است. شهریه مدارس شبانه روزی کانادا بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار خواهد بود.

اخذ پذیرش از مدارس کانادا کار دشواری نیست. شما با توجه به بودجه خود و سطح آموزشی فرزندتان می‌توانید مدرسه مناسب را پیدا کنید. برای دریافت پذیرش به مدارک زیر نیاز است:

-کارنامه سه سال آخر تحصیلی فرزند

-پاسپورت فرزند و دیگر مدارک شناسایی

-نتیجه تست سلامت

-عکس مناسب پاسپورت

-گواهی پرداخت شهریه مدرسه

-گواهی تمکن مالی

تحصیل در مدارس کانادا مگر در موارد خاص نیازی به مدرک زبان ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.