انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا ؛ موقت و دائم

انواع ویزای کانادا را می‌توان به شش دسته کلی تقسیم کرد: ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای اقامت دائم، ویزای مهاجرت تجاری و ویزای طرح اکسپرس انتری. برای آشنایی بیشتر با ویزاهای کشور کانادا می‌توان این ویزاها را به دو دسته اقامت موقت و دائم تقسیم کرد:

ویزاهای اقامت موقت کانادا

 ویزای موقت کانادا را بیشتر به عنوان ویزای توریستی می‌شناسند. اما در میان انواع ویزای کانادا ، ویزاهای موقت دیگری نیز وجود دارد و شامل موارد زیر است:

ویزای توریستی کانادا

برای افرادی صادر می‌شود که به قصد بازدید از کشور کانادا و تنها با اهداف توریستی به این کشور سفر می‌کنند.

سوپر ویزای کانادا

به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد برای دیدار فرزندان و نوه‌هایشان به کانادا سفر کنند.

ویزای دیپلماتیک کانادا

برای دیپلمات‌ها و مقامات رسمی صادر می‌شود.

ویزای کورتسی

برای افراد سیاسی‌ای صادر می‌شود که موفق به دریافت ویزای دیپلماتیک نشده‌اند. اما کشور کانادا نوع دیگری از ویزا با سطح پایین‌تری از اختیارات را برای آنان صادر می‌کند.

ویزای تجاری

این ویزا به افراد یا گروه‌هایی تعلق می‌گیرد که با اهداف تجاری به کانادا سفر می‌کنند.

ویزای تولد فرزند

به والدینی تعلق می‌گیرد که همه شرایط به دنیا آوردن فرزند در کانادا را احراز کرده‌اند. فرزندی که در کانادا متولد شود، خودبه‌خود شهروند کانادا محسوب می‌شود.

ویزای اهدای عضو

برای کسانی صادر می‌شود که به قصد اهدای عضو به یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا به این کشور سفر می‌کنند.

ویزای تسهیلاتی

این ویزا مخصوص افراد خارجی‌ای است که شهروند کانادا هستند اما هنوز موفق به کسب پاسپورت این کشور نشده‌اند. ورود و خروج این افراد با پاسپورت کشور قبلی آنان انجام می‌شود.

ویزای دانشجویی

برای دانشجویانی صادر می‌شود که می‌خواهند در یک دوره تحصیلی کمتر از ۶ ماه حضور یابند. برای تحصیل بیش از ۶ ماه فرد باید برای ویزای دانشجویی اقدام کند.

تحصیل در کانادا

ویزای کار موقت

این ویزا برای افرادی است که برای یک فرصت شغلی کمتر از ۶ ماه پذیرفته شده‌اند.

ویزای کار در تعطیلات

این ویزا مخصوص کارگرانی از ۳۰ کشور است که در ایام تعطیلات کانادا، فرصت می‌یابند به این کشور سفر کرده و کار کنند. صاحبان این ویزا از بین متقاضیان به صورت رندوم انتخاب می‌شوند.

ویزاهای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم اجازه سکونت دائمی در کشور کانادا را برای متقاضی صادر می‌کند. در میان انواع ویزای کانادا این دسته تحت عنوان ویزای مهاجرتی نیز شناخته می‌شوند و موارد زیر را شامل می‌شوند:

ویزای سرمایه‌گذاری

این ویزا برای کسانی صادر می‌شوند که قصد سرمایه‌گذاری در اقتصاد کانادا را دارند. این افراد باید ۸۰۰ هزار دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند. آنها باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنند. دولت کانادا این مبلغ را پس از پنج سال بدون سود به آنها بازمی‌گرداند.

ویزای استارت‌آپ

متقاضی این ویزا شخصا در یک فعالیت اقتصادی درگیر می‌شود. متقاضی باید حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا دارایی خالص داشته باشد و متعهد می‌شود مالک حداقل یک سوم یک کسب‌وکار کانادایی شود. این شخص پس از سه سال باید کسب‌وکار را راه‌اندازی کرده و افرادی را به استخدام درآورده باشد.

ویزای خویش‌فرمایی

این ویزا برای کسانی که در زمینه کسب‌وکار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی مهارت دارند و می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این افراد باید چگونگی تأمین سرمایه کسب‌وکار خود را توضیح دهند.

ویزای اسکیل ورکر ایالت کبک

اگر حرفه شما در میان مشاغل موردنیاز ایالت کبک باشد و بر زبان فرانسوی مسلط باشید، می‌توانید در طرح اسکیل ورکر این ایالت شرکت کنید. این طرح به شما اجازه اقامت دائم و کار در این ایالت را می‌دهد.

ویزای خانواده

این ویزا به همسر یا فرزندان شهروند یا مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد، به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای مراقبت از سالمندان و معلولین

کسانی که واجد شرایط مراقبت از سالمندان و معلولین و کودکان هستند، می‌توانند به کانادا مهاجرت کرده و در منزل خصوصی اقامت کنند. دولت کانادا این نوع از ویزا را فعلا ارائه نمی‌دهد.

اکسپرس انتری

طرح اکسپرس انتری کانادا یک سیستم آنلاین پذیرش مهاجر است. طبق این طرح افرادی با مهارت خاص می‌توانند مستقیما اقامت دائم کانادا را کسب کنند. برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مطلب اکسپرس انتری در همین صفحه می‌توانید مراجعه کنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مواجه بوده است. برنامه جذب استعدادهای جهانی یکی از روش‌های جذب مهاجر است. این برنامه برای پر کردن خلاءهای موجود در مشاغل […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.