ویزای موقت کار در کانادا

ویزای موقت کار در کانادا

ویزای موقت کار در کانادا یا مجوز کار در کانادا به خارجی‌ها اجازه می‌دهد به مدت محدود در کشور کانادا کار کنند. برای دریافت ویزای کار کانادا معمولا به یک پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز دارید. در شرایط خاصی مانند طرح اکسپرس انتری، کار کردن در کانادا بدون پیشنهاد شغلی هم امکان‌پذیر است.

پیشنهاد شغلی چگونه دریافت می‌شود؟

در صورتی که مهارت شما در کشور کانادا مورد نیاز باشد و سابقه کاری خوبی داشته باشید، می‌توانید در کانادا کار پیدا کنید. موقعیت شغلی مناسب خود را در منابعی مانند بانک شغل کانادا (Jobbank) جستجو و شناسایی کنید. در این مرحله، مکاتبه شما با کارفرما آغاز می‌شود. پس از توافق شما با کارفرما، مراحل رسمی دریافت ویزای کار کانادا آغاز می‌شود.

 1. کارفرما باید از دولت کانادا، تأییدیه استخدام بگیرد. این تأییدیه LMIA نامیده می‌شود و مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment و به معنی ارزیابی تأثیر بر بازار کار است. هدف کانادا از این تأییدیه این است که کانادایی‌ها در اولویت قرار بگیرند. به عبارت دیگر در صورتی یک نیروی خارجی وارد این کشور شود، که برای این موقعیت شغلی شخص مناسبی در داخل کشور کانادا یافت نشود. کارفرمایان برای دریافت این تأییدیه باید نشان دهند که به اندازه کافی به جستجوی نیروی کار پرداخته‌اند.
 2. کارفرما پس از دریافت تأییدیه، پیشنهاد کار موقت را همراه با تأییدیه استخدام برای شما ارسال می‌کند.
 3. شما تأییدیه و پیشنهاد کار دریافتی را به دیگر مدارک خود ضمیمه کرده و درخواست ویزای کار را به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کنید.

نکته: مشاغلی وجود دارند که نیازی به LMIA ندارند. این مشاغل معمولا تحت پوشش یک توافق بین‌المللی یا استانی-فدرالی هستند. هنگام جستجوی کار می‌توان از طریق کارفرما نیاز یا عدم نیاز به LMIA را متوجه شد.

یافتن کار در کانادا

هنگام درخواست ویزا

ویزای کار کانادا یک ویزای اقامت موقت است. پس باید هنگام مصاحبه با افسر سفارت نشان دهید که پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید. به طور کلی موارد زیر را باید هنگام مصاحبه رعایت کنید:

 1. باید برای بازگشت به کشور خود پس از پایان اعتبار ویزا، انگیزه نشان دهید.
 2. منابع مالی مناسب را ارائه دهید. باید نشان دهید توانایی پرداخت هزینه رفت و برگشت و هزینه‌های زندگی در کانادا به مدت زمان اعتبار ویزا را دارید.
 3. سابقه کیفری نداشته باشید.
 4. از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید و در صورت لزوم در آزمون‌های پزشکی شرکت کنید.
 5. مدارک خود را برای ورود به کشور کانادا تکمیل کرده باشید.

ویزاهای موقت کار در کانادا

گروه‌های مختلفی از متقاضیان به طور موقت اجازه پیدا می‌کنند در کانادا کار کنند. این موضوع باعث می‌شود ویزای موقت کار در کانادا ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد:

 1. مدت اعتبار ویزای موقت کار در کانادا به نوع شغل و وضعیت کارفرما بستگی دارد. این زمان معمولا ۶ ماه تا دو سال متغیر است.
 2. با وجود اینکه این ویزا، مجوز اقامت موقت به شما می‌دهد اما قابل تمدید است. تمدید این ویزا به دو شیوه انجام می‌شود. شما می‌توانید ویزای موقت خود را تمدید کرده و یا برای اقامت دائم اقدام کنید. سابقه کار در کانادا شانس شما را برای دریافت اقامت دائم از طریق طرح اکسپرس انتری بسیار افزایش می‌دهد. اطلاعات بیشتر درباره اکسپرس انتری را اینجا می‌توانید بیابید.
 3. ویزای موقت کار به شما اجازه می‌دهد همسر و فرزندان خود را همراه خود به کانادا ببرید.
 4. شما نمی‌توانید در فرآیند دریافت ویزا، کارفرمای خود را عوض کنید. در صورتی تغییر کارفرما باید درخواست ویزای جدیدی ارسال کنید. تغییر کارفرما برای صاحبان مجوز کار آزاد وجود دارد.گروه‌های مختلفی این مجوز را دارند. متقاضیان اقامت دائم و فرزندان‌شان که در کانادا به سر می‌برند، همسر دانشجویان محصل در کانادا، همسر شاغلین در کانادا و پناهجویان از این دسته‌اند.
 5. کار به عنوان پرستار خانگی از جمله رایج‌ترین مشاغل برای دریافت ویزای موقت کار است. مدت زمان این ویزا معمولا دو ساله است و مسیر همواری تا رسیدن به اقامت دائم دارد.
 6. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا از انواع ویزای موقت کار است. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا ۶ ماه فرصت دارند تا پیشنهاد شغلی پیدا کرده و ویزای موقت کار دریافت کنند. اطلاعات بیشتر درباره شرایط دانشجویان پس از تحصیل در کانادا را در همین صفحه می‌توانید بیابید.

1 پاسخ

تعقیب

 1. […] این افراد در فرآیند دریافت اقامت دائم، واجد شرایط اجازه کار موقت نیز هستند. آنها می‌توانند به کانادا سفر کنند و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.