ویزای تضمینی

درباره ویزای تضمینی و ویزای فوری

عبارت ویزای تضمینی یا ویزای فوری را در بسیاری از وب‌سایت‌ها ممکن است ببینید. در موسسه‌های مهاجرتی و آژانس‌های مسافرتی نیز این اصطلاح به کار برده می‌شود. در این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا نباید به هیچ‌گونه تضمینی در دریافت ویزا دل ببندید.

ویزای تضمینی به چه معنی است؟

متقاضیانی که ویزای تضمینی را جستجو می‌کنند، به دنبال راهی هستند که از دریافت ویزای خود مطمئن شوند. در این حالت ویزای تضمینی یعنی صددرصد ویزا گرفتن. اما نکته مهم این است که هیچ وکیل مهاجرت یا موسسه‌ای نمی‌تواند به شما ضمانت ویزای صددرصد را بدهد. ممکن است برخی از وکلای مهاجرت با دریافت مبلغ بیشتر به شما قول ویزای تضمینی بدهند. اما این اصطلاح در موسسه‌ها معنای متفاوتی دارد. در بسیاری از موارد منظور از ویزای تضمینی شینگن به طور مثال این است که در صورت ریجکت شدن، تمام یا بخشی از مبلغ دریافتی به شما بازگردانده می‌شود. موسسه ویزاوایز خدماتی تحت عنوان ویزای تضمینی ارائه نمی‌دهد و به متقاضیان عزیز نیز توصیه می‌کند از پرداخت هرگونه مبلغ اضافی به امید ویزای تضمینی، خودداری کنند.

ویزای فوری

چرا چیزی به نام ویزای تضمینی وجود ندارد؟

علت این مسئله مشخص است. دریافت ویزای شینگن یا ویزای توریستی بسیاری از کشورها به عوامل زیادی وابسته است. هیچ فرد یا گروهی نمی‌تواند ادعا کند که همه این عوامل را تحت کنترل دارد. مهم از همه اینکه تأیید یا ریجکت شدن ویزای شما در اختیار یک افسر از سفارت کشور مقصد است. کسی نمی‌تواند ادعا کند که افسر پرونده شما را از قبل می‌شناسد. چه برسد به اینکه ادعای آشنایی و نفوذ بر روی چنین شخصی را داشته باشد. بنابراین ویزای تضمینی برای هر کشوری چیزی غیرممکن به نظر می‌رسد. متقاضیان مهاجرت با تکمیل پرونده خود می‌توانند شانس بالایی برای دریافت ویزا داشته باشند و نیازی به معجزه ندارند.

ویزای فوری به چه معنی است؟

اصطلاح دیگری که ممکن است به گوش شما خورده باشد، ویزای فوری است. برخی از موسسات با دریافت مبلغ بیشتر ادعا می‌کنند که صدور ویزای شما را تسریع می‌کنند. دریافت ویزای فوری در اکثر موارد یک روش سودجویانه است. البته مواردی مانند ویزای شینگن وجود دارد که ممکن است با پرداخت مبلغ بیشتر بتوان نوبت نزدیک‌تری برای مصاحبه گرفت. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که به امید ویزای فوری از پرداخت مبالغ سنگین خودداری کنند. شما با دریافت اطلاعات کامل از روند صدور ویزا و مشورت با کارشناسان صادق می‌توانید، در دام سودجویان نیفتید.

Visa Rejected

دلایل ریجکت ویزا

برای دریافت ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری رویه‌های نسبتا مشخصی وجود دارد. اما در مورد ویزای توریستی و خصوصا ویزای شینگن ابهامات زیادی وجود دارد. دلایل ریجکت ویزای توریستی آنقدر متنوع و گاه سلیقه‌ای است که امکان وجود ویزای تضمینی را رد می‌کند.

۱. ابهام در بازگشت به ایران: در صورتی که مدارک و وضعیت شما نتواند افسر پرونده را قانع کند که شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید، درخواست ویزای شما ریجکت می‌شود. مصاحبه حضوری شما می‌تواند در این موضوع تعیین‌کننده باشد.

۲. بیمه نامعتبر: در صورتی که بیمه‌نامه شما مشکلی داشته باشد، ویزای شما ریجکت می‌شود. بیمه مسافرتی شما باید کل زمان رفت و برگشت شما را پوشش دهد. همچنین از سازمان معتبری اخذ شده باشد که با قوانین مقصد هم‌خوانی داشته باشد.

۳. پاسپورت آسیب‌دیده یا نامعتبر: پارگی، ناخوانا بودن و یا مفقود شدن صفحات پاسپورت می‌تواند باعث رد ویزا شود. همچنین پاسپورتی که کمتر از سه ماه پس از پایان سفر اعتبار داشته باشد، می‌تواند باعث ریجکت ویزا بشود.

۴. عدم تمکن مالی: در صورتی که مدارک مالی شما به خوبی هزینه‌های سفر شما را تأمین نکند، ریجکت ویزا اتفاق می‌افتد. این هزینه‌ها شامل هتل، خورد و خوراک و حمل و نقل در طول سفر خواهد بود.

۵. برنامه سفر نامشخص: درصورتی که برنامه سفر شما باعث ایجاد ابهام در هدف این سفر شود، ممکن است ویزا رد شود. این مورد خصوصا در مورد ویزای شینگن که کشورهای زیادی را شامل می‌شود اهمیت دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.