مزایا و معایب زندگی در یونان

مزایا و معایب زندگی در یونان

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که بخاطر هوای مطبوع مدیترانه‌ای شهرت دارد. کشور یونان ۱۳۱ هزار کیلومتر مربع تقریبا به اندازه استان فارس در ایران مساحت دارد. این کشور هم‌اکنون ۱۰ میلیون نفر جمعیت در خود جای داده است. هم برای یک توریست چند روزه، هم برای کسی که قصد زندگی در یونان را دارد، جذابیت‌های بسیاری در این کشور نهفته است. آب‌وهوای معتدلی که در کل سال برقرار است، اقامت ارزان، غذای عالی، صمیمیت مردم محلی و تاریخچه غنی سال‌هاست که مردم را از سراسر جهان جذب کرده است.

اما اگر قصد زندگی در یونان را دارید، باید نکات خاصی را مد نظر داشته باشید. در ادامه مزایا و معایب زندگی در یونان را بررسی می‌کنیم.

مزایای زندگی در یونان

-یونان با معرفی گلدن ویزا در سال ۲۰۱۰ شرایط خوبی را برای مهاجران فراهم کرد. متقاضیان سکونت در یونان تنها با خرید ۲۵۰ هزار یورو ملک می‌توانند اقامت پنج ساله یونان را کسب کنند. برای متقاضیانی با بودجه کمتر نیز ویزای تمکن مالی یونان ارائه شده است. برای آشنایی بیشتر با ویزای تمکن مالی یونان و دیگر کشورهای اروپایی اینجا کلیک کنید.

-توریستی بودن کشور یونان باعث شده بسیاری از مردم توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشند.

-خدمات درمانی یونان به خصوص در شهرهای آتن و سالونیکی سطح بسیار بالایی دارد. موارد اورژانسی برای همه مردم حتی خارجی‌ها رایگان است. برای خدمات بهتر و سریع‌تر نیز بیمارستان‌های خصوصی وجود دارد. داروخانه در سراسر یونان به راحتی یافت می‌شود و این کشور بیشترین سرانه داروخانه را در اروپا دارد.

-یونان یکی از امن‌ترین کشورهای اروپا است. شما به راحتی روزانه و شبانه می‌توانید در سطح شهر به گشت و گذار بپردازید.

-هزینه زندگی در یونان نسبت به بسیاری کشورهای اروپایی پایین است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، خرید در بازارهای محلی و غذا خوردن در رستوران‌های غیر توریستی می‌تواند هزینه‌های شما را بسیار کاهش دهد. هزینه زندگی یک نفر در آتن پایتخت یونان ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

-مردم محلی در یونان بسیار خونگرم هستند و این موضوع با روحیه ایرانیان تناسب دارد.

-غذاهای یونانی در سراسر اروپا محبوب هستند. سبک غذای یونان علاوه بر خوشمزگی، از سلامت بالایی نیز برخوردار است.

استرالیا یا کانادا؟

شهر آتن یونان

مشکلات احتمالی 

-ازدحام در مناطق توریستی خصوصا در آتن ممکن است بعضی اوقات آزاردهنده باشد.

-نرخ بیکاری در یونان بالاست. اگر در نظر دارید در یونان به جستجوی کار بپردازید و روی درآمد حاصل از آن حساب کرده‌اید، ممکن است به مشکل بربخورید. اما اگر درآمد ثابتی مانند حقوق بازنشستگی دارید، شرایط خوبی برای شما فراهم است.

-در برخی از مناطق یونان مشکل کمبود آب وجود دارد. هنگام انتخاب محل زندگی به این موضوع توجه داشته باشید.

-بحران اقتصادی در این کشور باعث رکود در بازار مسکن شده است. از این رو فروش خانه‌ای که متقاضیان گلدن ویزا خریداری کرده‌اند، ممکن است با تأخیر زیاد مواجه شود.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] رقم برای ویزای یونان که اثبات تمکن مالی برای دو سال است، حداقل ۴۸ هزار یورو […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.