کار پزشکی در استرالیا

پزشکی در استرالیا؛ موقعیت کاری

پزشکی در استرالیا مانند بسیاری از کشورها شغل سطح بالایی است. پزشکان در استرالیا درآمد خوبی دارند و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردارند. با توجه جمعیت کم استرالیا و وسعت زیاد آن، نیاز به پزشک همواره وجود داشته است. همگام با سیاست‌های جذب مهاجر، پزشکان نیز برای کار در استرالیا پذیرفته می‌شوند. در این مطلب ابتدا کار به عنوان پزشک در استرالیا را بررسی می‌کنیم و سپس به تحصیل پزشکی در این کشور می‌پردازیم.

کار پزشکی در استرالیا

آب‌وهوای معتدل و آرامشی که در سبک زندگی استرالیایی وجود دارد، مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. تعجبی ندارد که پزشکان نیز زندگی در استرالیا را در نظر داشته باشند. استرالیا بهترین بیمارستان‌ها و امکانات پزشکی را در اختیار دارد. این موضوع در کنار جمعیت کم این کشور، بهترین فضای کاری را برای پزشکان ایجاد می‌کند. دولت استرالیا نیز سیاست‌هایی را در پیش گرفته که پزشکان را به مهاجرت به این کشور تشویق کند. استرالیا برای مهاجرت پزشکان، وضعیت به مراتب بهتری نسبت به دیگر کشورهای مهاجرپذیر مانند کانادا و امریکا دارد. آمار سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از پزشکان عمومی و ۴۷ درصد از متخصصین در استرالیا، خارجی هستند.

چه گرایش‌های پزشکی‌ای موردنیاز است؟

به پزشک عمومی در استرالیا همواره نیاز وجود دارد. گرچه این پزشکان باید با نیش مار و بیماری‌های استوایی بیشتر خو بگیرند! از روان‌پزشکان در همه حوزه‌ها استقبال می‌شود. متخصص زنان و زایمان و رادیولوژیست‌ها دیگر گرایش‌های بسیار مورد تقاضا هستند. پزشک اورژانس نیز اهمیت بالایی دارد. سیستم اورژانس در استرالیا کمی متفاوت از دیگر کشورهاست. چراکه بیشتر وظایف این بخش بر دوش پزشک اورژانس قرار دارد و کمتر از متخصصان استفاده می‌شود.

پزشکی در استرالیا

 

کدام مناطق بیشتر به پزشک نیاز دارند؟

برای پزشکان موقعیت‌های شغلی در سراسر استرالیا از مناطق کم‌جمعیت گرفته تا کار با بومیان و نیز شهرهای بزرگ وجود دارد. رقابت اصلی بر سر ملبورن و سیدنی است. اما آژانس‌های جذب پزشکان، حاشیه‌ی شهرهای بزرگ یا شهرهایی مانند آدلاید و پِرث را نیز پیشنهاد می‌کنند. این شهرها در عین جذابیت، حدود ۲۰ درصد از سیدنی ارزان‌ترند. در اکثر موارد کار پزشک در استرالیا از مناطق کم‌جمعیت آغاز می‌شود. این کار چند مزیت دارد.

            -مهارت‌های شما در این مدت مورد ارزیابی گرفته و شناسایی می‌شود.

            -هزینه‌های زندگی پایین‌تر است.

            -موقعیت‌های شغلی بیشتر و بهتری وجود دارد.

            -درآمد بالاتری پرداخت می‌شود.

 پزشکی در استرالیا چگونه شغلی است؟

پزشکان در استرالیا معمولا ساعات کاری زیادی ندارند. آنها ۳۵ تا ۳۸ ساعت در هفته باید کار کنند. ساعات کاری بیش از این در شرایط خاص، اضافه‌کاری محسوب شده و معمولا دو برابر درآمد دارد.

یک پزشک عمومی در استرالیا می‌تواند سالانه ۲۴۰۰۰۰ دلار استرالیا درآمد داشته باشد. یکی از مزایای کار در مناطق کم‌جمعیت مزایایی است که می‌تواند حقوق را تا ۳۸۰۰۰۰ دلار بالا ببرد. این عدد با اضافه‌کاری‌ها به ۴۰۰۰۰۰ هم می‌رسد.

 

 

مهاجرت به استرالیا به عنوان پزشک

یک پزشک برای مهاجرت به استرالیا در درجه اول به مدرک زبان نیاز دارد. حداقل نمره ۷ در همه مهارت‌های آیلتس کافی است. آزمون زبان OET که مخفف عبارت Occupational English Test است، یک آزمون تخصصی برای پزشکان است. دریافت نمره B در هر مهارت آزمون OET برای پزشکان کفایت می‌کند.

مرحله بعدیِ دریافت ویزای کار پزشکی استرالیا، گذراندن آزمون‌های AMC است. AMC سازمان پزشکی استرالیا Australian Medical Council (AMC) است که دانش و تخصص پزشکان را ارزیابی می‌کند. فرآیند ارزیابی شامل آزمون کتبی و عملی است. آزمون کتبی به صورت اینترنتی و از خارج از استرالیا می‌تواند انجام شود اما برای آزمون عملی، شخص باید به استرالیا سفر کند. آزمون کتبی ۲۳۵۰ و آزمون عملی ۳۱۲۰ دلار استرالیا هزینه دارد.

پس از این دو مرحله شما از طریق آژانس‌های منطقه‌ای و یا از طریق مکاتبه مستقیم با بیمارستان، موقعیت شغلی خود را پیدا می‌کنید. ساده‌ترین راه استفاده از آژانس‌های جذب پزشک مانند NSW Health است. این آژانس‌ها همه موقعیت‌های شغلی موجود در منطقه خود را می‌شناسند و با توجه به سوابق و تمایلات شما، بهترین شغل را برای شما انتخاب می‌کنند. آنها همچنین بسیاری از کارهای اداری و کاغذبازی را خود به عهده می‌گیرند. راه دیگر مکاتبه مستقیم با بیمارستان است. برای بسیاری افراد این روش پیچیده و وقت‌گیر است و به همین دلیل مکاتبه با آژانس‌های جذب پزشک رایج‌تر است. Queensland Health و WA Health از دیگر آژانس‌های منطقه‌ایِ جذب پزشکان هستند.

لازم به ذکر است که کل مراحل ممکن است یک سال طول بکشد و در این مسیر ویزای موقت استرالیا نیز به احتمال زیاد لازم می‌شود.

شما همچنین می‌توانید از طریق ویزای مهارتی ۱۸۹ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. شغل‌های موردنیاز در حیطه پزشکی در استرالیا و نیز معرفی ویزای ۱۸۹ را در این صفحه می‌توانید بیابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.