شغل پاره وقت استرالیا

کار پاره وقت در استرالیا

کار پاره وقت، شغلی است که نسبت به یک شغل تمام وقت زمان کمتری می‌برد. کسی که کمتر از ۳۰ ساعت در هفته کار می‌کند، پاره وقت در نظر گرفته می‌شود. این شیوه از کار، به کار دانشجویی نیز معروف است.

یکی از مزیت‌های تحصیل در استرالیا این است که دانشجو اجازه دارد بیست ساعت در هفته کار کند. این عدد هنگام تعطیلات تا چهل ساعت افزایش می‌یابد.

حداقل حقوق در استرالیا ۱۹.۴۰ دلار استرالیا بر ساعت است. به این ترتیب با کار پاره وقت می‌توان خرج روزانه‌ی خود را تأمین کرد.

پیش‌نیازها

قبل از اینکه در جستجوی شغل باشید، یک حساب بانکی در استرالیا برای خود افتتاح کنید تا کارفرما درآمدتان را به حساب‌تان واریز کند. از دریافت حقوق به صورت نقد پرهیز کنید.

برای پیشگیری از برخی مسائل آتی، بهتر است برای دریافت شماره مالیاتی (TFN) نیز اقدام کنید.

درباره حقوق کارگران در استرالیا مطالعه کنید تا از میزان حقوق و مزایای خود مطمئن باشید. در هیچ شرایطی بدون حقوق کار نکنید.

برای خود رزومه تهیه کنید. سعی کنید روزمه خالی از اشتباهات گرامری باشد.

برای جستجوی کارهایی مانند فروشندگی، می‌توانید شخصا در این محل‌ها حاضر شوید و رزومه خود را تحویل دهید. در غیر اینصورت برای پیدا کردن کار در استرالیا از وب‌سایت‌های معتبری مانند Seek، careerone و ApplyDirect استفاده کنید.

رایج‌ترین کارهای پاره وقت

در استرالیا به علت تنوع فضاهای شهری و روستایی، کار پاره وقت نیز از تنوع خوبی برخوردار است. رایج‌ترین آنها عبارتند از:

گارسون: این کار معمولا بیش از ۲۰ دلار در ساعت درآمد دارد. روی انعام نیز می‌توانید حساب کنید. دقت کنید که سطح زبان انگلیسی برای کسی که سفارش می‌گیرد، اهمیت دارد. در مقابل کار در آشپزخانه رستوران، سطح بالایی از زبان نیاز ندارد.

نظافتچی: این کار از این لحاظ مناسب است که ساعت کاری انعطاف‌پذیری دارد. شما می‌توانید برای یک شرکت کار کنید و یا به طور مستقل و از طریق وب‌سایت‌هایی مانند Helper مشتری پیدا کنید. این کار بین ۲۰ تا ۲۵ دلار در ساعت درآمد دارد.

اسباب‌کشی: برای فعالیت در این زمینه باید گواهینامه رانندگی بین‌المللی داشته باشید و البته قدرت فیزیکی. درآمد اسباب‌کشی در استرالیا حدود ۲۰ دلار در ساعت است.

پیک: برای کار به عنوان پیک، نیاز به گواهینامه رانندگی یا موتور خواهید داشت. در برخی از شهرها پیک‌ها از دوچرخه نیز استفاده می‌کنند و نیازی به گواهینامه ندارند. پیک در استرالیا تا ۲۵ دلار در ساعت درآمد دارد.

پرستار بچه: سطح زبان انگلیسی برای این کار باید متوسط به بالا باشد. برخی خانواده‌ها افرادی را استخدام می‌کنند که تجربه کار با کودکان را داشته باشند. یک پرستار بچه در استرالیا به طور معمول ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در هفته درآمد دارد.

کار روستایی: رسیدگی به حیوانات اهلی، چیدن علف‌های هرز و یا تمیز کردن خانه. کار روستایی در استرالیا ممکن است بدون پرداخت حقوق و تنها در ازای محل خواب و غذا انجام شود.

باغبانی: هرس درختان نیز می‌تواند کار پاره وقت شما باشد. هم‌چنین برداشت میوه، در فصول مختلف سال و در نقاط مختلف استرالیا، گزینه مناسبی است.

شغل پاره وقت در استرالیا

کارهای تخصصی‌تر

در پایان به چند کار پاره ‌وقت که به مهارت بالاتری نیاز دارند، اشاره می‌کنیم.

نجات غریق: در صورتی که شناگر قابلی هستید، می‌توانید مدرک نجات غریق خود را در استرالیا دریافت کنید و درآمد بسیار خوبی از این راه کسب کنید.

معلم خصوصی: شما می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری، کلاس خصوصی برگزار کنید و ساعتی ۲۰ تا ۳۰ دلار درآمد کسب کنید. موضوع تدریس شما می‌تواند از درس‌های ابتدایی تا مباحث پیشرفته رشته تحصیلی خودتان و نیز موضوعات عمومی مانند کار با کامپیوتر یا آموزش فوتوشاپ را شامل شود.

منشی: کار به عنوان منشی به این دلیل که به سطح بالاتری از زبان نیاز دارد، در این بخش آورده شده است. یک منشی در استرالیا تا ۲۵ دلار در ساعت درآمد دارد.

سلمانی: در صورتی که مهارت کوتاه کردن و مرتب کردن مو را دارید، می‌توانید در یک سالن مشغول به کار شوید و علاوه بر درآمد معمول از انعام هم بهره‌مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.