بازنشستگی در اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا از محبوب‌ترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت است. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را داشته و بدون کار کردن می‌توانید هزینه‌های خود را تأمین کنید، بهترین گزینه شما این ویزای اسپانیا است.

ویزای تمکن مالی اسپانیا تحت عنوان ویزای بازنشستگی اسپانیا نیز شناخته می‌شود. این ویزا برای کسانی که می‌خواهند دوران بازنشستگی خود را در یک کشور اروپایی بگذرانند، بسیار مناسب است. برای دریافت این ویزا تنها کافیست ثابت کنید توان پرداخت هزینه‌های یک سال زندگی خود (و خانواده‌تان اگر همراه شما هستند) را دارید.

در ویزای تمکن مالی اسپانیا برخلاف گولدن ویزای اسپانیا نیازی به سرمایه‌گذاری در اسپانیا نیست. به همین دلیل این ویزا، ویزای اقامت غیرسودآور (Non-Lucrative Residency Visa) یا NL نیز نامیده می‌شود.

ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست؟

ویزای تمکن مالی اسپانیا مخصوص افرادی است که می‌خواهند بدون کار کردن در اسپانیا زندگی کنند. افرادی که می‌توانند منابع مالی خود را برای یک سال زندگی در اسپانیا تأمین کنند. اهالی همه کشورها، غیر از مردم اتحادیه اروپا می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. متقاضیان دریافت این ویزا می‌توانند برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) نیز همزمان ویزا بگیرند و همراه خود به اسپانیا ببرند.

 

 

تمکن مالی موردنیاز

برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا باید ثابت کنید توانایی پرداخت هزینه‌های یک سال زندگی در اسپانیا را دارید. در سال ۲۰۲۰ این رقم برای متقاضی اصلی حدود ۲۵ هزار یورو است. این رقم به ازای هر عضو خانواده که همراه شما خواهد بود، حدود ۶۵۰۰ یورو افزایش خواهد یافت.

ویزای تمکن مالی اسپانیا

 

اختیارات و محدودیت‌ها

صاحب ویزای تمکن مالی اسپانیا اجازه دارد:

۱. به مدت یک سال در اسپانیا زندگی کند. این ویزا به راحتی قابل تمدید است.

۲. همراه با خانواده به اسپانیا مهاجرت کند. تمکن مالی مورد نیاز در صورت همراه داشتن خانواده افزایش می‌یابد.

۳. به طور آزادانه به همه کشورهای حوزه شنگن سفر کند.

۴. به تحصیل در اسپانیا بپردازد.

۵. اشکال خاصی از سرمایه گذاری (مثلا بورس) را در اسپانیا انجام دهد.

۶. در کشوری غیر از اسپانیا کار کرده و درآمد کسب کند. به عنوان مثال منبع درآمد شما در ایران مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

۷. پس از یک سال اقامت، همین ویزا را به مدت دو سال تمدید کند. تمکن مالی مورد نیاز برای تمدید ویزا دو برابر ویزای اول است.

۸. پس از یک سال اقامت، برای مجوز کار در اسپانیا اقدام کند. این مورد برای کسانی مناسب است که توانایی پرداخت هزینه‌های یک سال را دارند اما قصد دارند پس از یک سال به کسب درآمد بپردازند.

این ویزا دو محدودیت اصلی دارد:

۱. صاحب ویزا اجازه کار کردن در اسپانیا را ندارد. این فرد اجازه ندارد به هر گونه شغلی که باعث کسب درآمد شود، بپردازد.

۲. صاحب ویزا ۱۸۳ روز از یک سال اول اقامت خود را باید در خاک اسپانیا بگذراند. پس از تمدید دو ساله‌ی ویزا نیز این قانون برقرار خواهد بود. یعنی باید حداقل یک سال از دو سال اقامت را در اسپانیا بگذرانید.

تمدید ویزای تمکن مالی، اقامت دائم و شهروندی اسپانیا

ویزای بازنشستگی اسپانیا یک ساله است. صاحب ویزا پس از یک سال، می‌تواند ویزا را برای یک دوره دو ساله تمدید کند. هنگام تمدید ویزا، تمکن مالی متقاضی باید دو برابر ویزای اول باشد، زیرا این بار قرار است دو سال در اسپانیا زندگی کند.

روند کسب اقامت دائم اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی ثابت و مشخص است:

صاحب این ویزا پس از یک سال، ویزا را به مدت دو سال تمدید می‌کند. پس از این دوره دو ساله، ویزا به مدت دو سال دیگر قابل تمدید است. پس از دو سال دوم، پنج سال از اقامت شخص در اسپانیا گذشته است و شخص می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کند. لازم به ذکر است که متقاضی اقامت دائم باید حداقل نصف پنج سال گذشته را در اسپانیا گذرانده باشد.

شهروندی اسپانیا پس از ده سال اقامت در این کشور به دست می‌آید. پس صاحب اقامت دائم اسپانیا پس از پنج سال می‌تواند برای شهروندی اسپانیا اقدام کند. لازم به ذکر است که برای دریافت شهروندی اسپانیا شرکت در آزمون زبان اسپانیایی ضروری است.

نحوه دریافت ویزا

ویزای تمکن مالی اسپانیا روند ساده و سریعی دارد.

کافیست مدارک موردنیاز را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهید. سفارت اسپانیا پس از سی روز نتیجه درخواست شما را تعیین می‌کند. در این مرحله سه ماه فرصت دارید وارد خاک اسپانیا شوید. پس از ورود به خاک اسپانیا یک ماه فرصت دارید کارت شناسایی خود را دریافت کنید.

برای اطمینان از صدور ویزا با کارشناسان ویزا وایز تماس بگیرید. پس از ورود به خاک اسپانیا نیز ویزا وایز همراه شماست تا روند اقامت شما تکمیل شود.

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تمکن مالی اسپانیا:

  1. فرم ملی ویزا (فرم اصلی درخواست ویزای اسپانیا)
  2. فرم Ex-01 (فرم درخواست ویزای تمکن مالی)
  3. بیمه درمانی کامل از یک شرکت خصوصی اسپانیا
  4. گواهی رسمی تمکن مالی به میزان ۲۵ هزار یورو برای متقاضی اصلی. به ازای هر عضو خانواده ۶۵۰۰ یورو اضافه می‌گردد.
  5. عکس سه در چهار با زمینه سفید
  6. پاسپورت.
  7. گواهی سلامت پزشکی.
  8. گواهی عدم سابقه کیفری.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.