ویزای 190 استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی

انواع ویزای صادر شده توسط کشور استرالیا را می‌توان در ۷ دسته قرار داد. در هر دسته، انواع مختلفی از ویزاهای زیرمجموعه قرار می‌گیرد. در این مجموعه از پُست‌ها تلاش می‌کنیم مهم‌ترین زیرگروه‌های ویزای استرالیا را معرفی کنیم. امروز زیرگروه ۱۹۰ ویزاهای کاری و مهارتی را معرفی می‌کنیم.

زیرگروه ۱۹۰ نیز مانند زیرگروه ۱۸۹ یک ویزای مهارتی محسوب می‌شود. تفاوت اصلی ویزای ۱۹۰ و ویزای ۱۸۹ این است که در ویزای ۱۹۰ شما در حقیقت جذب یک ایالت می‌شوید. به عبارت دیگر شما از سوی یک ایالت نامزد دریافت ویزا می‌شوید. ویزایی که شما را ملزم می‌کند به مدت دو سال در آن ایالت مشغول به کار شوید. به همین دلیل ویزای ۱۹۰ ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی نامیده می‌شود. در ادامه مراحل دریافت ویزای ۱۹۰ را به اختصار بیان می‌کنیم. برای جزئیات بیشتر می‌توانید به معرفی ویزای ۱۸۹ در همین صفحه مراجعه کنید.

ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی

فرآیند ویزای ۱۹۰ استرالیا

مراحل اقدام برای ویزای ۱۹۰ استرالیا را می‌توان به شش مرحله تقسیم کرد:

۱. ابتدا بررسی کنید که آیا حرفه یا مهارت شما در لیست مشاغل موردنیاز وجود دارد یا نه. لیست مشاغل موردنیاز در وبسایت ویزاوایز به طور کامل معرفی شده است.

۲. در مرحله دوم امتیاز خود را بر اساس سیستم امتیازدهی ویزاهای مهارتی مستقل محاسبه کنید. اگر ۶۵ امتیاز داشته باشید، اجازه دارید برای ویزای ۱۸۹ درخواست بدهید اما برای ویزای ۱۹۰ با ۶۰ امتیاز نیز می‌توان اقدام کرد. زیرا کسب اسپانسر ایالتی ۵ امتیاز به شما اضافه می‌کند. به عبارت دیگر متقاضی با بررسی شرایط و نیازمندی‌های ایالت‌های مختلف، ممکن است شرایط خود را برای دریافت ویزای ۱۹۰ مناسب‌تر از ویزای ۱۸۹ ببیند.

سیستم امتیازدهی ویزای ۱۹۰ استرالیا کاملا مشابه ویزای ۱۸۹ است با این تفاوت که دریافت اسپانسر ایالتی ۵ امتیاز بر امتیازات شما اضافه می‌کند. جدول امتیازات به این ترتیب است:

 

سن متقاضی اصلی
بازه سنی امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۱۵
مدرک تحصیلی ارزیابی شده
نوع مدرک امتیاز
مدرک  معادل دکتری ۲۰
مدرک معادل کارشناسی یا کارشناسی ارشد ۱۵
مدرک معادل دیپلم یا فوق دیپلم ۱۰
مدرک پایان دوره مرتبط با تخصص ۱۰
مدرک مترجمی زبان
مدرک مترجمی NAATI ۵ امتیاز
وضعیت تاهل
مجرد، متاهل یا دارای پارتنر امتیاز
مجرد ۱۰
همسر یا پارتنر بدون تخصص ۵
همسر یا پارتنر دارای تخصص ۱۰
زبان انگلیسی
میزان تسلط امتیاز
قابل قبول ۰
ماهر ۱۰
عالی ۲۰
سابقه کاری مرتبط خارج از استرالیا
میزان سابقه امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
بین ۳ تا ۵ سال ۵
بین ۵ تا ۸ سال ۱۰
بیشتر از ۸ سال ۱۵
سابقه کاری مرتبط  در خاک استرالیا
میزان سابقه امتیاز
کمتر از ۱ سال ۰
بین ۱ تا ۳ سال ۵
بین ۳ تا ۵ سال ۱۰
بین ۵ تا ۸ سال ۱۵
بیشتر از ۸ سال ۲۰

 

۳. پس از اینکه از امتیاز خود مطمئن شدید، باید EOI ارسال کنید. EOI(Expression of Interest) یا بیان علاقه‌مندی نامه‌ای به وزارت مهاجرت استرالیا است که درآن علاوه بر معرفی خود و تشریح سوابق کاری و حرفه‌ای، علت علاقه‌مندی خود به کار و زندگی در استرالیا را بیان خواهید کرد. مدت زمان اعتبار هر EOI دو سال است. تا قبل از دریافت دعوت‌نامه، می‌توانید EOI خود را ویرایش کنید.

مسئولین ایالت‌های مختلف با توجه به مشاغل موردنیاز و مقتضیات خود به بررسی EOI های ارسال شده می‌پردازند. در صورتی که ایالتی اسپانسر شما شود، ۵ امتیاز به امتیازات شما افزوده می‌شود.

۴. در این مرحله باید صبر کنید تا از طرف وزارت مهاجرت استرالیا دعوت‌نامه دریافت کنید.

۵. پس از دریافت دعوت‌نامه، باید به جمع‌آوری مدارک خود بپردازید. مانند ویزای ۱۸۹ یکی از مدارک اساسی برای دریافت ویزای ۱۹۰ ارزیابی مهارت است. مجموعه مهارت‌های مورد نیاز کشور استرالیا به چهار دسته کلی تقسیم شده و توسط چهار ارگان مختلف ارزیابی می‌شود. این وظیفه شماست که با ارگان مرتبط با حرفه خود ارتباط برقرار کرده و تاییدیه ارزیابی مهارت خود را دریافت و به مدارک خود اضافه کنید.

۶. درخواست ویزا را حداکثر تا ۶۰ روز پس از دریافت دعوت‌نامه، ارسال کنید. هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا نیز برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیاست. مشخص شدن نتیجه درخواست ویزای ۱۹۰ بسیار سریع‌تر از ویزای ۱۹۰ است. زیرا مسئولین ایالتی هر ماه لیست EOI را بررسی می‌کنند. دریافت ویزای ۱۹۰ معمولا ۵ ماه طول می‌کشد.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] دائم استرالیا از طریق ویزای مهارتی یا همان ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ و همچنین ویزای مهارتی ۵ ساله زیرگروه ۴۹۱ باید به مشاغل […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.