ویزای 500 استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا؛ ویزای ۵۰۰

ویزای تحصیلی استرالیا به شما امکان می‌دهد به مدت ۵ سال در استرالیا اقامت داشته و مشغول تحصیل باشید. خانواده‌ی شخصی که در استرالیا در حال تحصیل است می‌توانند برای دیدار او به استرالیا سفر کنند. متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا باید ۶ سال یا بیشتر سن داشته باشد. برای دریافت این ویزا باید از یکی از دانشگاه‌ها، مدارس و مؤسسات آموزشی معتبر استرالیا پذیرش گرفته باشد. در اکثر موارد هزینه این ویزا ۶۲۰ دلار استرالیا است.

مدت‌زمان ویزای تحصیلی استرالیا

صاحب ویزای تحصیلی استرالیا اجازه سفر به خارج از استرالیا و بازگشت به این کشور را نیز دارد. این شخص هم‌چنین اجازه دارد تا ۲۰ ساعت در هفته کار کند و بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کند. ویزای تحصیلی استرالیا در بیشتر موارد به مدت ۵ سال اجازه تحصیل در استرالیا را به شما می‌دهد اما در بعضی موارد این مدت کمتر است. مانند تحصیل در مقطع ابتدایی و راهنمایی که دو سال اعتبار دارد.

تحصیل در استرالیا

تمدید ویزای تحصیلی

اگر شخصی قصد ادامه تحصیل بیش از زمان مقرر ویزا داشته باشد، باید یک ویزای تحصیلی جدید بگیرد. اگر ویزای شما پیش از فارغ‌التحصیلی منقضی شد، می‌توانید از ویزای توریستی زیرگروه ۶۰۰ استفاده کند. برای اطلاعات بیشتر درباره زیرگروه ۶۰۰ به همین صفحه مراجعه کنید. به منظور استفاده از ویزای توریستی باید نامه‌ای از طرف مؤسسه آموزشی خود که زمان فارغ‌التحصیلی شما را تعیین کرده، تهیه کنید. در موارد دیگر صاحب ویزای تحصیلی برای تمدید اقامت خود ممکن است از ویزای ۴۸۵ یا ۴۷۶ و یا دیگر زیرگروه‌ها استفاده کند.

ویزای همراه

هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز همراه داشته باشید. منظور از اعضای خانواده در این قسمت، همسر یا پارتنر و نیز فرزندی است که ازدواج نکرده و زیر ۱۸ سال سن دارد. در هر صورت بهتر است هنگام درخواست ویزا به داشتن همسر و فرزند اشاره شود زیرا آن‌ها دیرتر نیز می‌توانند به عنوان همراه به استرالیا سفر کرده و اقامت داشته باشند.

 

CoE

هنگام درخواست ویزا باید CoE یعنی تأییدیه پذیرش (Confirmation of Enrolment) مؤسسه آموزشی را نیز تهیه کنید.

زبان انگلیسی

شخصی که برای تحصیل در استرالیا اقدام می‌کند باید نمرات مشخصی را در یکی از آزمون‌های زبان معتبر بین‌المللی کسب کرده باشد. این نمره‌ها نسبت به دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است متغیر باشد اما به طور کلی به شکل زیر است:

آزمون

حداقل امتیاز لازم

حداقل امتیاز لازم

(به شرط حداقل ۱۰ هفته شرکت در دوره ELICOS)

حداقل امتیاز لازم

(به شرط حداقل ۲۰ هفته شرکت در دوره ELICOS)

IELTS

۵.۵

۵

۴.۵

TOEFL

۴۶

۳۵

۳۲

CAE

۱۶۲

۱۵۴

۱۴۷

PTE

۴۲

۳۶

۳۰

ELICOS

الیکوس (ELICOS) مخفف عبارت English Language Intensive Course for Overseas Students است و به معنی دوره فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی است. هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانید برای این دوره درخواست بدهید.

بیمه درمانی

هر شخصی که وارد استرالیا می‌شود باید یک سری آزمون‌های سلامتی را با موفقیت پشت سر بگذارد. برای متقاضیان ویزای تحصیلی و نیز همراهان‌شان عضویت در بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC) ضروری است. دقت داشته باشید که پیش از ورود به خاک استرالیا باید مدارک عضویت در این بیمه را در اختیار داشته باشید.

تمکن مالی

هنگام درخواست ویزای تحصیلی معمولا نیاز دارید مدارکی ارائه دهید که نشان می‌دهد توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی خود و همراهان‌تان را دارید. این مدرک ممکن است یک پشتوانه مالی قابل توجه برای کل دوره تحصیل باشد یا مدرکی که نشان دهد شما به صورت سالانه درآمد مشخصی به حساب‌تان واریز می‌شود.

نکات پایانی درباره ویزای تحصیلی استرالیا

  • در فرآیند ویزا ممکن است مصاحبه‌ها و آزمون‌های متفاوتی از شما گرفته شود. غیر از آزمون سلامت، آزمون شخصیت نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شناخت شما از سبک زندگی استرالیایی و احترام گذاشت به آن نیز در این فرآیند اهمیت دارد. همچنین صادرکنندگان ویزا باید مطمئن شوند شما به طور موقت قصد تحصیل در استرالیا را دارید و پس از تحصیل این کشور را ترک خواهید کرد.
  • اگر متقاضی ویزای تحصیلی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد باید ثابت شود شرایط رفاهی مناسب در خاک استرالیا برای وی فراهم شده است.
  • زمان دریافت ویزا بسته به نوع تحصیلات ممکن است متفاوت باشد. در مورد تحصیلات عالیه این مدت معمولا ۵۶ روز و در مورد مدارس ۴ ماه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.