ویزای 600

ویزای توریستی استرالیا؛ ویزای ۶۰۰

انواع ویزای صادر شده توسط کشور استرالیا را می‌توان در ۷ دسته قرار داد. ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای اقامت دائم، ویزای پیوستن به خانواده، ویزای تمدید اقامت، ویزای پناهندگی و بشر دوستانه. در هر دسته، انواع مختلفی از ویزاهای زیرمجموعه قرار می‌گیرد. در این مجموعه از پُست‌ها تلاش می‌کنیم مهم‌ترین زیرگروه‌های ویزای استرالیا را معرفی کنیم. از زیرگروه ۶۰۰ آغاز می‌کنیم که جزو دسته‌ی ویزاهای توریستی است.

زیرگروه ۶۰۰ به طور کلی برای کسانی صادر می‌شود که به طور موقت نیاز دارند به استرالیا سفر کنند. پیش‌شرط‌های اولیه برای درخواست این‌گونه ویزا این است که متقاضی شخصیتی حقیقی باشد و نیز توانایی مالی پرداخت هزینه‌های این سفر را داشته باشد. لازم به ذکر است که در مورد این‌گونه از ویزا، دولت استرالیا باید اطمینان حاصل کند که شما قصد ماندن در این کشور را ندارید.

ویزای توریستی استرالیا

انواع ویزای توریستی استرالیا

برای ویزای زیرگروه ۶۰۰ به شش شکل مختلف می‌توان اقدام کرد که البته تفاوت‌هایی جزئی با هم دارند.

۱. اگر درخواست ویزای توریستی از داخل استرالیا به قصد دیدار خانواده و دوستان یا به قصد استرالیاگردی انجام شود، ۳۶۵ دلار استرالیا هزینه دارد. این ویزا می‌تواند تا ۱۲ ماه اجازه ماندن در استرالیا را به شما بدهد. زمان صدور ویزا در ۷۵ درصد موارد ۴۴ روز طول می‌کشد. کسانی که به قصد کار یا درمان پزشکی قصد ماندن در استرالیا را دارند، نمی‌توانند به این شکل اقدام کنند. این ویزا برای افرادی مناسب است که ویزایشان -از هر زیرگروه- در حال منقضی شدن است.

۲. درخواست ویزای توریستی می‌تواند از خارج از استرالیا انجام شود که معمول‌ترین شیوه‌ی آن است. این شکل از اقدام ۱۴۵ دلار استرالیا هزینه دارد. این ویزا می‌تواند سه ماهه، شش ماهه و یا ۱۲ ماهه صادر شود. زمان صدور این شکل از ویزا نیز در ۷۵ درصد موارد ۴۴ روز طول می‌کشد. والدین شهروندان استرالیایی می‌توانند امیدوار باشند که ویزاهای بلندمدت‌تری دریافت کنند.

۳. ویزای توریستی می‌تواند با حمایت یک عضو خانواده که شهروند استرالیاست و یا اقامت دائم دارد، صادر شود. این ویزا نیز ۱۴۵ دلار هزینه دارد اما ممکن است دولت استرالیا از حامی تقاضا کند مبلغی را به عنوان ضمانت نیز پرداخت کند. صدور این شکل از ویزای توریستی اندکی بیشتر -معمولا ۵۹ روز- طول می‌کشد.

۴. درخواست ویزای توریستی ممکن است با اهداف تجاری انجام شود. برای این ویزا باید از خارج از کشور استرالیا اقدام کرد. در این حالت نیز ۱۴۵ دلار باید پرداخت شود. این ویزا حداکثر سه ماهه است اما تاجر می‌تواند بیش از یک بار وارد استرالیا شود -البته تا زمانی که ویزا اعتبار دارد. نکته مهم این است که این ویزا حق کار یا فروش کالا و خدمات را نمی‌دهد و صاحب ویزا تنها می‌تواند به تحقیق و مذاکره و آماده‌سازی شرایط تجارتش بپردازد. مدت‌زمان صدور این ویزا معمولا ۴۳ روز است.

Business in Australia

ویزای شهروندان چین

تورهای مسافرتی معتبری که از بخش‌های خاصی از کشور چین وارد استرالیا می‌شوند، باید به شکل جداگانه‌ای برای ویزا اقدام کنند. این ویزا نیز ۱۴۵ دلار هزینه دارد. صاحبان این ویزا اجازه خارج از شدن از تور را ندارند.

گونه‌ی خاص دیگری از این ویزا نیز برای شهروندان چینی طراحی شده است که به طور مداوم به استرالیا سفر می‌کنند. این شکل از ویزا که ممکن است تا ۱۰ سال اعتبار داشته باشد، ۱۰۶۵ دلار استرالیا هزینه دارد. البته صاحب ویزا در هر بار سفر به استرالیا حداکثر سه ماه می‌تواند اقامت داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.