ویزای کار فارغ‌التحصیلان

ویزای ۴۸۵ استرالیا؛ ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی

این ویزا مخصوص دانشجویان خارجی‌ای است که به تازگی از دانشگاهی در استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند و می‌خواهند در استرالیا کار پیدا کنند. این افراد باید دارای مهارت‌هایی باشند که کشور استرالیا نیاز دارد. ویزای ۴۸۵ که اصطلاحا Graduate Work نامیده می‌شود معمولا ۱۸ ماهه است. نوع دیگری از ویزای ۴۸۵ تحت عنوان Post-Study Work وجود دارد که دو تا چهار سال به متقاضی زمان می‌دهد.

برای دریافت این ویزا باید زیر ۵۰ سال سن داشته باشید. باید مدرک شما در میان حرفه‌های موردنیاز کشور استرالیا قرار داشته باشد. متقاضی ویزای ۴۸۵ همچنین باید مورد ارزیابی قرار گرفته باشد که آیا مهارت مناسب برای کار در حرفه‌های موردنیاز را دارد.

ویژگی‌های ویزای ۴۸۵

-نکته مهم درباره ویزای ۴۸۵ این است که خود صاحب ویزا باید در جستجوی کار باشد و صادرکنندگان ویزا مسئولیتی در این باره ندارند.

-ویزای ۴۸۵ موقت و ۱۸ ماهه است اما مولتیپل است. یعنی در طول ۱۸ ماه اعتبار ویزا بدون محدودیت می‌توانید به خارج از استرالیا رفت‌وآمد کنید.

-ویزای ۴۸۵ قابل تمدید نیست. این ویزا در حقیقت فرصتی برای کار پیدا کردن به افراد می‌دهد. پس از کار پیدا کردن به راحتی می‌توان ویزای کار موقت یا دائم دریافت کرده و حضور خود در استرالیا را تمدید کرد. در صورتی که فرد نتواند در این ۱۸ ماه کار پیدا کند، ممکن است مجبور به ترک استرالیا شود. اما برای اکثر افرادی که موفق به دریافت ویزای ۴۸۵ می‌شوند، شغل مناسب در استرالیا وجود دارد. در هر صورت فرد پس از پایان اعتبار ویزای ۴۸۵ باید برای نوع دیگری از ویزا اقدام کند.

-در ویزای ۴۸۵ نیز امکان همراه داشتن خانواده یا فرزند وجود دارد. مانند دیگر ویزاها همراهان متقاضی ویزای ۴۸۵ باید از تست‌های سلامت و شخصیت با موفقیت عبور کنند.

-هزینه این ویزای برای متقاضی اصلی ۱۶۵۰ دلار است. هر عضو خانواده نیز باید ۸۵۰  دلار استرالیا بپردازد. همراه زیر ۱۸ سال ۴۰۰ دلار هزینه دارد.

-هنگام درخواست ویزای ۴۸۵ حتما باید داخل استرالیا باشید. اعضای خانواده‌ای که در فرم درخواست اولیه، در نظر گرفته شده‌اند نیز باید در استرالیا حضور داشته باشند. همراهانی که بعدتر به درخواست ویزا اضافه می‌شوند می‌توانند در لحظه ارسال فرم اولیه، خارج از استرالیا باشند.

-ویزای ۴۸۵ در بیشتر موارد ۳ ماهه صادر می‌شود اما برخی عوامل ممکن است زمان صدور ویزا را تا ۴ ماه طول دهد.


ویزای استرالیا زیرگروه 485

شرایط دریافت ویزای ۴۸۵

-شما تنها یک بار می‌توانید برای ویزای ۴۸۵ درخواست بدهید.

-برای دریافت ویزای ۴۸۵ باید کمتر از ۵۰ سال سن داشته باشید.

-متقاضی دریافت ویزای ۴۸۵ طبیعتا باید دارای یک ویزای معتبر استرالیا باشد. در اکثر موارد افراد پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی برای ویزای ۴۸۵ درخواست می‌دهد. همچنین فرد ممکن است پس از پایان اعتبار ویزای تحصیلی و با ویزای بریجینگ درخواست ویزای ۴۸۵ را ارسال کند. ویزای بریجینگ نوع خاصی از ویزا است که زمان خالی بین دو ویزای معتبر را پر می‌کند.

-برای دریافت ویزای ۴۸۵، تحصیلات شما باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

۱. باید یک مدرک معتبر از یک موسسه آموزشی استرالیا گرفته باشید.

۲. تحصیلات شما باید به زبان انگلیسی بوده باشد.

۳. باید حداقل ۲ سال تحصیل کرده باشید.

۴. باید همه واحدها را با موفقیت پاس کرده باشید.

۵. حضور فیزیکی شما در استرالیا باید حداقل ۱۶ ماه بوده باشد.

-هنگام ارسال درخواست ویزای ۴۸۵ باید برای یکی از مهارت‌های موردنیاز استرالیا اعلام آمادگی کنید. شما نمی‌توانید بعد از درخواست ویزا، مهارت اعلام‌شده خود را تغییر دهید. مهارت پیشنهادی شما باید به تحصیلات شما مرتبط باشد.

-مدرک زبان معتبر با حداقل نمره تعیین‌شده نیز برای ویزای ۴۸۵ الزامی است.

-نکته مهم این است که نباید بدهی قابل توجهی به دولت استرالیا داشته باشید.

-در صورتی که قبلا درخواست ویزای شما -از هر نوعی- ریجکت شده باشد، شانس کمی برای دریافت ویزا دارید.

مراحل دریافت ویزای ۴۸۵

فرآیند دریافت ویزای ۴۸۵ را می‌توان به پنج مرحله تقسیم کرد:

۱. تا ۶ ماه پس از انقضای ویزای تحصیلی می‌توانید برای ویزای ۴۸۵ اقدام کنید.

۲. مدارک خود را جمع‌آوری کنید. این مدارک شامل مدرک تحصیلی، مدارک جانبی، ارزیابی مهارت و مدارک شخصی خود و خانواده است.

۳. برای ویزای ۴۸۵ درخواست بدهید. این کار از طریق وب‌سایت ImmiAccount و نیز به طور کاغذی امکان‌پذیر است.

۴. بعد از ارسال درخواست به شما اطلاع داده می‌شود که درخواست شما ثبت شده است و چه کارهایی باید انجام دهید.

۵. هنگام پردازش درخواست ویزا، شما و خانواده‎تان باید در استرالیا بمانید. در صورتی که ویزای شما رد شود، امکان درخواست تجدیدنظر وجود دارد اما هزینه‌ای به شما بازگردانده نمی‌شود.

ویزای Post-Study Work

تفاوت این نوع از ویزای ۴۸۵ با حالت قبلی در سطح تحصیلات است. افرادی با تحصیلات عالیه زمان بیشتری برای پیدا کردن کار دریافت خواهند کرد. دانشجویانی با مدرک کارشناسی در شرایط خاصی می‌توانند به مدت دو سال ویزا بگیرند. دانشجویان کارشناسی ارشد آموزش‌محور ۲ سال و دانشجویان کارشناسی ارشد پژوهش محور ۳ سال زمان در اختیار خواهند داشت. دانشجویانی با مدرک دکترا ویزای ۴ ساله دریافت خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.