ویزای استرالیا زیرگروه 491

ویزای ۴۹۱ استرالیا؛ ویزای اقامت موقت با اسپانسر ایالتی یا خویشاوندی

انواع ویزای صادر شده توسط کشور استرالیا را می‌توان در ۷ دسته قرار داد. در هر دسته، انواع مختلفی از ویزاهای زیرمجموعه قرار می‌گیرد. در این مجموعه از پُست‌ها تلاش می‌کنیم مهم‌ترین زیرگروه‌های ویزای استرالیا را معرفی کنیم. امروز زیرگروه ۴۹۱ ویزاهای کاری و مهارتی را معرفی می‌کنیم.

معرفی ویزای ۴۹۱ استرالیا

زیرگروه ۴۹۱ نیز مانند زیرگروه ۱۸۹ یک ویزای مهارتی محسوب می‌شود اما دو تفاوت کلیدی با ویزای ۱۸۹ دارد. ویزای ۴۹۱ استرالیا موقت بوده و مستقل نیست یعنی با اسپانسر به متقاضی تعلق می‌گیرد. دو گونه از اسپانسر شدن برای ویزای ۴۹۱ تعریف شده است. یا از طرف مسئولین دولتی یکی از مناطق کم‌جمعیت استرالیا برای ویزا نامزد شوید و یا از سوی خویشاوند درجه یک یا دو ساکن مناطق کم‌جمعیت استرالیا اسپانسر شوید.

شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

به طور خلاصه برای دریافت ویزای ۴۹۱ باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. از طرف مسئولین دولتی یکی از مناطق کم‌جمعیت استرالیا و یا از سوی یک خویشاوند ساکن مناطق کم‌جمعیت استرالیا اسپانسر شده باشید.
 2. حرفه یا کار شما در لیست مشاغل موردنیاز کشور استرالیا قرار داشته باشد.
 3. ارزیابی مهارت را دریافت کرده باشید. ارزیابی مهارت یعنی اینکه شغل و سابقه کاری شما از سوی یک ارگان معتبر استرالیا ارزیابی شده باشد.
 4. برای درخواست ویزا دعوت‌نامه دریافت کرده باشید.
 5. حداقل امتیاز لازم (۶۵ امتیاز) برای درخواست ویزا را کسب کرده باشید.

مزایا

ویزای ۴۹۱ استرالیا یک ویزای موقت است و با دریافت آن امتیازات زیر به شما تعلق می‌گیرد:

 1. می‌توانید به مدت ۵ سال در استرالیا بمانید.
 2. می‌توانید در منطقه تعیین‌شده از کشور استرالیا، زندگی کنید، تحصیل کرده و کار کنید.
 3. تا پایان اعتبار ویزا می‌توانید هر تعداد که بخواهید وارد استرالیا شده و از آن خارج شوید.

ویزای موقت استرالیا با اسپانسر ایالتی

تبدیل اقامت موقت به دائم

ویزای ۴۹۱ استرالیا قابل تمدید نیست ولی گزینه‌هایی برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم وجود دارد. بهترین روش برای این کار استفاده از ویزای ۱۹۱ است. ویزای ۱۹۱ استرالیا مخصوص کسانی است که حداقل سه سال در یکی از مناطق کم‌جمعیت استرالیا کار یا تحصیل کرده‌اند و حالا قصد دارند برای اقامت دائم اقدام کنند.

مراحل اقدام

فرآیند اقدام برای دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا را می‌توان مانند دیگر ویزاهای مهارتی به شش مرحله تقسیم کرد:

 1. ابتدا بررسی کنید که آیا حرفه یا مهارت شما در لیست مشاغل موردنیاز کشور استرالیا وجود دارد یا نه. لیست مشاغل موردنیاز در پیج ویزاوایز به طور کامل معرفی شده است.
 2. در مرحله دوم امتیاز خود را بر اساس سیستم امتیاز دهی ویزاهای مهارتی مستقل محاسبه کنید. اگر ۶۵ امتیاز داشته باشید، اجازه دارید برای ویزای ۴۹۱ درخواست بدهید. در مورد ویزای ۱۸۹ معمولا متقاضیانی با امتیاز بالای ۹۰ موفق به اخذ ویزا می‌شوند اما برای ویزای ۴۹۱ امتیازات پایین‌تر هم شانس دارد. برای جزئیات بیشتر درباره سیستم امتیازدهی در ویزاهای مهارتی استرالیا به ویزای ۱۸۹ در همین صفحه مراجعه کنید.
 3. پس از اینکه از امتیاز خود مطمئن شدید، باید EOI ارسال کنید. EOI(Expression of Interest) یا بیان علاقه‌مندی نامه‌ای به وزارت مهاجرت استرالیا است که درآن علاوه بر معرفی خود و تشریح سوابق کاری و حرفه‌ای، علت علاقه‌مندی خود به کار و زندگی در استرالیا را بیان خواهید کرد. مدت زمان اعتبار هر EOI دو سال است. تا قبل از دریافت دعوت‌نامه، می‌توانید EOI خود را ویرایش کنید.

مسئولین ایالت‌های مختلف با توجه به مشاغل موردنیاز و مقتضیات خود به بررسی EOI های ارسال شده می‌پردازند. در صورتی که ایالتی اسپانسر شما شود، ۵ امتیاز به امتیازات شما افزوده می‌شود. اسپانسر شدن از طرف اعضای خانواده نیز ۵ امتیاز به شما اضافه خواهد کرد.

 1. در این مرحله باید صبر کنید تا از طرف وزارت مهاجرت استرالیا دعوت‌نامه دریافت کنید.
 2. پس از دریافت دعوت‌نامه، باید به جمع‌آوری مدارک خود بپردازید. مانند ویزای ۱۸۹ یکی از مدارک اساسی برای دریافت ویزای ۴۹۱ ارزیابی مهارت است. مجموعه مهارت‌های مورد نیاز کشور استرالیا به چهار دسته کلی تقسیم شده و توسط چهار ارگان مختلف ارزیابی می‌شود. این وظیفه شماست که با ارگان مرتبط با حرفه خود ارتباط برقرار کرده و تاییدیه ارزیابی مهارت خود را دریافت و به مدارک خود اضافه کنید.
 3. درخواست ویزا را حداکثر تا ۶۰ روز پس از دریافت دعوت‌نامه، ارسال کنید. هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا نیز برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیاست. در صورتی که همسر یا فرزند بالای ۱۸ سال به همراه شما مهاجرت کند، مبلغ ۲۰۲۰ دلار به هزینه اصلی اضافه می‌شود. برای فرزند زیر ۱۸ سال ۱۰۱۵ دلار باید پرداخت شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.